Jak dbać o cerę?

Jak dbać o cerę?

Pielęgnacja cery przysparza bardzo dużej części przedstawicielek płci pięknej ogromnych problemów. Panie nie zawsze bowiem wiedzą czy prawidłowo dbają o skórę. Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę? Jak dbać o cerę?

Wybór odpowiednich produktów do typu skóry

Należy mieć świadomość, że codzienna pielęgnacja będzie efektywna tylko wtedy, gdy będzie bazowała na kosmetykach, które są dedykowane do określonego typu skóry. Panie, które nie wiedzą jaki typ cery posiadają, powinny skonsultować się z kosmetyczką.

Regularna pielęgnacja szyi i dekoltu

Kobiety bardzo często podczas codziennej pielęgnacji pomijają szyję i dekolt. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane części ciała są narażone na pojawienie się zmarszczek. Ponadto są to pierwsze obszary, które będą zdradzały postępujące procesy związane ze starzeniem. Zdecydowaną większość serum do twarzy czy kremów dostępnych obecnie na rynku można bez żadnego problemu stosować na dekolt czy szyję.

Obowiązkowy krem pod oczy

Przedstawicielki płci pięknej muszą zdawać sobie sprawę, że skóra wokół oczu będzie potrzebowała szczególnej pielęgnacji. Należy mieć świadomość, że ten obszar stosunkowo szybko traci nawilżenie. Oznacza to tym samym, że szybciej się starzeje. Rekomendowane jest dbanie o wspomnianej strefy produktem, który jest do tego przeznaczony.

W jaki sposób można jeszcze dbać o cerę?

Świetnym rozwiązaniem będzie nawilżanie praktycznie każdego typu cery. Nie tyczy się to tylko i wyłącznie cery suchej, ale również tłustej. Panie bardzo często popełniają błąd stosując tylko i wyłącznie preparaty odtłuszczające. Warto wiedzieć, że wysuszając skórę doprowadza się do nasilenia wydzielania sebum, ponieważ skóra będzie się broniła. Bardzo istotne znaczenie będzie miało także nawilżanie skóry ciała. Rekomendowane jest nakładanie preparatów bezpośrednio po kąpieli. W ten sposób woda nie zdąży odparować z naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *