Jak działają naturalne kosmetyki?

Jak działają naturalne kosmetyki?

Kosmetyki to najbardziej pożądana rzecz przez kobity. Większość z nich nie wyobraża sobie bez nich życia, a bez porannego makijażu kobiety nie wychodzą z domu. Jednak czy wszystkie kosmetyki kupowane w sklepach są zdrowe i dobre dla skóry? Czy może warto spróbować wytworzyć własne naturalne kosmetyki?

Wielokrotne badania naukowe przeprowadzone przez świetnych kosmetologów na całym świecie potwierdzają, że skóra ludzka jest bardzo wrażliwa na kosmetyki zawierające związki chemiczne w swoim składzie, czyli te kupowane przez nas w sklepach czy drogeriach. Kosmetyki naturalne są o wiele zdrowsze i nie podrażniają skóry.

Poniżej przedstawiamy jedne z wielu (najgłówniejsze) zalety ekokosmetyków.

Zapach

Przypomina zapach mydła, jest o silnej konsystencji ziołowej oraz roślinnej. Taki aromat spowodowany jest jego w zupełności naturalnym składem opartym na roślinnych składnikach. Nie posiada żadnych sztucznych konserwantów (dodatków zapachowych).

Konsystencja

Ekokosmetyki są w pełni naturalne – tworzone są tylko na bazie naturalnych produktów; nie zawierają żadnych szkodliwych i drażniących skórę substancji chemicznych (tzw. SLS-ów), w wyniku czego różne szampony i płyny aż tak nie pienią się. Kremy nie są łatwe do rozsmarowania, ponieważ nie zawierają emulgatorów odpowiedzialnych za ich konsystencję.

Reakcja alergiczna

Związki chemiczne zawarte w kosmetykach z drogerii i sklepów bardzo często wywołują u wielu osób silne alergie, podrażnienia i wysypki. Skóra do naturalnych składników musi się przyzwyczaić (ok. miesiąca czasu), ale ich stosowanie na pewno nie przyniesie naszej skórze tylu szkód.

Działanie

Ekokosmetyki mają o wiele lepsze działanie niż sztuczne, m.in. pobudzają skórę do pracy, przy czym nie zakłócają jej naturalnego rytmu, gdyż są stworzone ze zdrowych składników. Mają działanie długoczasowe choć niezbyt szybkie, ale przede wszystkim są efektowne. Nie mają w sobie sztucznych produktów, które od razu spowodują, że nasza skóra będzie gładka.

Cena

Zdrowie to dziedzina życia, w którą warto inwestować, ponieważ to inwestycja na długie lata. Stosowanie naturalnych kosmetyków (produkty są drogie, ale jest to bardziej opłacalne) pozwala nam na zadbanie nie tylko o swój wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Zdecydowanie lepiej na starość nie mieć na twarzy zmarszczek prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *