Jak pisać dobre treści pod SEO?

Jak pisać dobre treści pod SEO?

W internecie powstaje coraz więcej serwisów i każdy może założyć swoją stronę internetową. Co bardziej świadomi wiedzą, że mogą połączyć przyjemne z pożytecznym i zarabiać na tym, że mają ruch organiczny. Tylko jak go pozyskać, żeby przełożył się na zarobek? Jak pisać teksty pod SEO, żeby miały szansę na wysokie pozycje w Google?

Co to jest tekst SEO?

Treść, tekst, publikacja pisana pod SEO, to content stworzony w celu pozyskania ruchu z wyszukiwarek internetowych. Ruchu organicznego, czyli bezpłatnego. Zadaniem treści pisanych pod SEO jest po pierwsze skierowanie użytkownika na Twoją stronę www, za pomocą wysokiej pozycji w wyszukiwarkach, a po drugie sprzedaż Twojego produktu lub usługi.

Dziś wartościowy content może obronić się samodzielnie. Jeżeli jesteś zdania, że Twoje teksty są dobre – publikuj. Google doceni ich wartość, nawet w przypadku niskiej wartości Twojej domeny.

Treści muszą mieć oczywiście zachowane kilka istotnych zasad. W pewnej mierze muszą zawierać słowa kluczowe, meta tagi, obrazy i wiele innych czynników optymalizacyjnych. Na to, jaką pozycję osiągnie dany tekst w wyszukiwarkach, składa się również wartość domeny jako całości. Jej postrzeganie przez Google, wartość linków przychodzących do domeny i użyteczność dla userów. Kiedyś wartość linków była dużo bardziej istotna niż dziś

Chcesz wiedzieć więcej? Być na bieżąco z poradami na temat SEO, copywritingu i marketingu internetowego? Wejdź na

Jak pisać treści pod pozycjonowanie? 10 ważnych zasad!

Ważne, przy pisaniu treści pod seo jest unikanie sztucznego tworzenia treści i pisania pod roboty. Teksty muszą być przydatne dla użytkowników i dawać im odpowiedzi na pytania, które mogliby zadać. W przeciwnym razie użytkownicy uciekną i poszukają odpowiedzi zupełnie gdzie indziej. Wtedy Twoja praca pójdzie na marne.

Musisz pisać naturalnie, dla ludzi i dawać ludziom jakąś wartość. Im więcej ludzi będzie polecać Twoje publikacje dalej, tym większa szansa na dobre pozycje. Oprócz treści jako takiej musisz tekst musi zawierać odpowiednie frazy kluczowe, poparte dobrze napisanymi tagami meta i description. Stworzenie dobrej treści najpierw musi zostać poprzedzone odpowiednią analizą fraz kluczowych. Bez tego pisanie może odbywać się zupełnie po omacku.

Lista 10 zasad pisania treści pod pozycjonowanie:

  1. Pisz naturalnie, dla ludzi, bez lania wody. Odpowiadaj na pytania użytkowników i dawaj im więcej wartości, niż Twoja konkurencja.
  2. Zrób analizę fraz kluczowych. Zanim zaczniesz pisać, pomyśl o czym ma być Twoja treść. Ułóż sobie w formie planu, co chcesz zawrzeć w publikacji.
  3. Pamiętaj o tagach meta i descriprtion. Odpowiednia długość, zachęta do kliknięcia, opis tematu.
  4. Twórz grafiki, obrazy, infografiki. Elementy graficzne, mogące zachęcić do zapoznania się z treścią.
  5. Wyczerpuj temat. Nie pisz krótkich sygnalizatorów. Jeżeli chcesz być traktowany jak ekspert, pisz jak ekspert. Pokaż, że znasz temat na wylot.
  6. Zadbaj o spis treści i nagłówki HTML. Łatwiej czytać przejrzyście podzielony tekst. Treść ze spisem są łatwiej przyswajalne i pozwalają szybciej ułożyć wiedzę w głowie.
  7. Pisz schludnie i poprawnie. Unikaj błędów ortograficznych, literówek, niezrozumiałych zdań. Schludny tekst zostanie lepiej przyjęty!
  8. Chwytliwy tytuł i wstęp. Łatwiej przyciągniesz użytkowników i wygenerujesz większy ruch. Google lubi teksty, które są często czytane.
  9. Zawsze twórz unikalne treści, nie kopiuj. Pisz w taki sposób, żeby to ludzie chcieli korzystać z Twoich treści jako inspiracji!
  10. Zadbaj o techniczne elementy strony. Im lepiej zrobiona strona, tym większa szansa, że uda się wbić w topkę w wyszukiwarce.

To oczywiście skrócona wersja porad. Więcej na temat tworzenia tekstów seo przeczytasz w poradniku https://kreacjamarki.pl/blog/seo-copywriting-jak-pisac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *