Jak ubrać się na rozmowę biznesową?

Jak ubrać się na rozmowę biznesową?

Ubiór w pracy ma bardzo duże znaczenie. Po pierwsze pokazuje stosunek pracownika do wykonywanych obowiązków, po drugie jest jego wizytówką, po trzecie wyznacza poziom komfortu i wygody w pracy. Warto wiedzieć, że według badań przeprowadzonych w dużych korporacjach, każda osoba ma zaledwie siedem sekund, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie na drugiej osobie. W jaki sposób więc należy ubrać się na rozmowę biznesową? Jakich zasad przestrzegać?

Główne zasady

W pracy obowiązuje styl biznesowy zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Jego głównym zadaniem jest podkreślenie rangi i powagi wykonywanej profesji oraz pokazanie profesjonalizmu pracownika. Dominuje więc klasyczny styl i stonowane kolory. Sprawdzają się gładkie materiały lub w delikatne, drobne wzory (rzucik, pepitka, prążek). Sam materiał, z którego wykonana jest odzież też jest istotny. Z uwagi na często wielogodzinny czas pracy, ubiór powinien być przewiewny i lekki. Estetyka ubrań też ma znaczenie. Należy zadbać, aby nasze ubranie było wyprane i wyprasowane.

Jak kobieta powinna ubrać się na rozmowę biznesową?

Panie świetnie prezentują się w garniturze ze spodniami w kant lub w garsonce. Stylowy żakiet można dobrać do koloru spódnicy. Należy pamiętać, że spódnica nie może być za krótka, nie powinna odsłaniać kolan. Stylizację uzupełniają buty, najlepiej na obcasie do 8 cm (czółenka, długie kozaki) oraz klasyczna torebka lub aktówka. Warto zadbać o rajstopy cieliste gładkie bez wzorów. Do żakietu i marynarki najlepiej pasują koszule lub proste bluzki. Zalecana długość rękawa to połowa ramienia. Ważne jest, aby dekolt bluzki nie był zbyt głęboki. W chłodne dni stylowo prezentuje się gładki golf. Całość stylizacji uzupełnia delikatny makijaż.

Jak mężczyzna powinien się ubrać na rozmowę biznesową?

Bazą męskiego stroju biznesowego jest garnitur. Podczas zakupu należy zrezygnować z poduszek i wybrać model z półpodszewką, która zapewni komfort w pracy. Uniwersalnym kolorem garnituru jest granat lub odcienie szarości. Czarny garnitur nie jest trendy w pracy. Jeśli chodzi o koszule, najbardziej uniwersalne są w kolorze białym, błękitnym lub bladoróżowym. Podstawową zasadą jest, aby koszule były gładkie. Niezbędny element
ubioru, krawat, powinien być jedwabny lub wełniany. Świetnie prezentują się krawaty gładkie lub w drobne wzory. Węzeł krawata powinien dość ściśle przylegać do kołnierzyka koszuli. Uzupełnieniem stroju mężczyzny są klasyczne, eleganckie buty w kolorze ciemnego brązu lub czerni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *