Jak wybrać szpilki?

Jak wybrać szpilki?

Panie doskonale zdają sobie sprawę, że wybór szpilek jest obecnie znacznie bardziej skomplikowanym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Obuwie musi być bowiem nie tylko i wyłącznie wygodne, ale również powinno świetnie prezentować się na stopach. Czym dokładnie powinno sugerować się przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Uniwersalny kolor

Powszechnie uznaje się, że czerwone szpilki są synonimem kobiecości, a także doskonałym sposobem na podkreślenie klasy przedstawicielki płci pięknej. Paniom, które będą dopiero po raz pierwszy dokonywali zakupu omawianego obuwia rekomendowane jest postawienie na bardziej neutralny kolor. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w czarne albo kremowe szpilki. Godny uwagi jest fakt, że buty w tych kolorach doskonale zdadzą egzamin praktycznie na każdą okazję. Ponadto kremowe i czarne szpilki świetnie będą współgrały z każdym typem sylwetki. Bardzo dobrą opcją będzie założenie do obuwia rajstop o właściwym kolorze. W ten sposób możliwe będzie wysmuklenie nóg. Sylwetka dodatkowo zyska lekkość.

Odpowiedni rozmiar

Jest to zdecydowanie bardziej istotny aspekt niż mogłoby się wydawać. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zbyt małe szpilki mogą przyczynić się do powstania haluksów. Są to w największym możliwym uproszczeniu zmiany na palcach bardzo trudne do wyleczenia. Z kolei w zbyt dużych szpilkach kobieta nie będzie się czuła komfortowo. Jak wiadomo obuwie będzie wtedy mogło zsunąć się ze stopy w najmniej odpowiednim momencie. Może to oczywiście doprowadzić do upadku przedstawicielki płci pięknej. Jak zatem wybrać odpowiedni rozmiar butów? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie założenie szpilek na obydwie stopy, a następnie przejść się w nich przynajmniej kilka razy po sklepie. Można wtedy zweryfikować czy obuwie jest wygodne. Należy także zwrócić uwagę czy stopa nie wpadnie przypadkiem w głąb szpilki. Obuwie powinno być o 1 cm dłuższe od stopy kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *