Jak wybrać zioła wspomagające odchudzanie?

Jak wybrać zioła wspomagające odchudzanie?

Zioła już od bardzo dawna są podstawowym produktem w każdym domu. Służyły w celach leczniczych w czasach, kiedy nie było aptek zapełnionych po sam sufit lekami i specyfikami. Mają bogaty wachlarz właściwości i są bardzo pomocne w wielu przypadkach. Z upływem czasu znaczenie ziołolecznictwa zdecydowanie spadło na rzecz lekarstw sprzedawanych w aptekach. Warto jednak przypomnieć bogactwo ziół i ich właściwości.

Co warto wiedzieć o ziołach?

Zioła są źródłem ważnych witamin, soli mineralnych i przeciwutleniaczy. Współcześnie cieszą się one dużym zainteresowaniem głównie jeśli chodzi o kwestie odchudzania dla pań. Włączając je do diety poprawia się przemiana materii, a metabolizm w bezpieczny sposób ulega pobudzeniu. Wówczas utrata wagi przebiega w niegroźny sposób, a dodatkowo obniża się ryzyko raka, chorób serca i cukrzycy.

Aby skutecznie się odchudzić warto stosować różne mieszanki ziołowe, gdyż pobudzają metabolizm i regulują procesy trawienne. Powinny one hamować apetyt, regulować trawienie, pobudzać metabolizm, redukować chęć podjadania między posiłkami oraz sięgania po słodycze. Przyjmowane są najczęściej w formie naparów, herbat i suplementów. Tylko konsekwencja pozwoli nam zauważyć efekty już po kilku tygodniu ich stosowania: należy pić je 2 razy dziennie, najlepiej pół godziny przed posiłkiem.

Najpopularniejsze zioła wspomagające odchudzanie:

DZIURAWIEC

Zawiera wiele flawonoidów, olejków lotnych, związków żywicowych i garbników, w wyniku czego działa on uspokajająco, rozkurczająco oraz moczopędnie, dzięki czemu nerki się dobrze oczyszczają. Wspomaga regenerację zakończeń nerwowych,  także pomaga trawić ciężkostrawne potrawy.

RUMIANEK

Ma działanie silnie oczyszczające. Jego stosowanie pozwoli szybko odsunąć cukier, a on sam dostarczy organizmowi potrzebnych minerałów. Łagodzi stan zapalny błon śluzowych, dróg rodnych, a także ogranicza zakażenia bakteryjne, grzybicze oraz zmniejsza wzdęcia i stan napięcia przedmiesiączkowego. Wspomaga apetyt, a także oczyszcza układ pokarmowy.

MORSZCZYN

Zawiera wiele bromu i jodu, a są to pierwiastki odpowiadające za prawidłowe przyswajanie i wchłanianie wapnia w organizmie. Zapobiega powstawaniu efektu jojo, gdyż nie dopuszcza do gwałtownego przyrostu masy ciała.

OGÓRECZNIK

Idealnie dba o dobrą kondycję skóry i układu trawiennego oraz zapewnia odpowiedni poziom wilgotności.

PERZ

Ma działanie przeciwgrzybicze, dzięki czemu zapobiega zakażeniom układu trawiennego, oraz przeciwpasożytnicze – niszczy warunki do powstawania drobnoustrojów. Odtruwa organizm i usuwa z niego toksyny.

ALOES I ŁOPAN

Stosowane są w celach przeczyszczających. Spowodują, że straty materii będą większe niż zazwyczaj, a organizm nie będzie odkładał niepotrzebnych toksyn. Zioła te przeznaczone są jednak do krótkotrwałego przyjmowania, ponieważ organizm szybko przyzwyczajania się do nich.

MORWA BIAŁA

Ogranicza wchłanianie węglowodanów z pokarmu, co redukuje przybieranie wagi. Zawiera wiele witamin i cukrów prostych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *