Jak zrobić perfekcyjny profil na Linkedin?

Jak zrobić perfekcyjny profil na Linkedin?

W zeszłym roku liczba osób, które są zarejestrowane na LinkedIn przekroczyła 500 milionów, co tylko pokazuje jego potencjał. Nie wszyscy jednak mają świadomość jak powinien wyglądać profesjonalny profil na tym portalu społecznościowym. 

Wybór zdjęcia profilowego na Linkedin

Rekomendowane jest postawienie na profesjonalizm, zdjęcie musi być na najwyższym możliwym poziomie. Można w tym przypadku skorzystać z usług fotografa biznesowego. Zdjęcie warto aktualizować przynajmniej raz na 5 lat. Nie warto również wyglądać zbyt poważnie, uśmiech nada zdjęciu nie tylko pewność siebie, ale również pokaże ciepło.

Hasło profilowe

Warto wyróżnić się i wypełnić to pole zgodnie z jego przeznaczeniem wymyślając hasło swojego profilu np. Kierownik ds. transportu specjalizujący się w przewozie międzynarodowym. Należy ponadto mieć świadomość, że LinkedIn będzie w tym polu automatycznie umieszczał obecne stanowisko oraz pracodawcę. Dowodzi to jak ważne informacje zapisane są w tym miejscu.

Dokładne dopasowanie opisu profilu

Nie wszyscy wiedzą, że rekruterzy po zdjęciu profilowym i haśle zwracają uwagę właśnie na opis. Warto zatem wybrać sobie trzy słowa np. z hasła profilowego, a następnie wokół nich stworzyć odpowiednią treść. Konieczne jest omówienie celów zawodowych wraz z planowanymi sposobami na ich zrealizowanie. Warto również wiedzieć, że portal LinkedIn tak jak Google wykorzystuje słowa kluczowe do kojarzenia za sobą profesjonalistów.

Udzielanie się oraz uzyskiwanie rekomendacji

Rekomendacje są konieczne na portalu LinkedIn w celu dodania wiarygodności danemu profilowi. Bardzo ważna jest w tej kwestii przede wszystkim jakość. Warto zdawać sobie sprawę, że udzielanie rekomendacji np. byłym współpracownikom czy przełożonym poprawia wizerunek profilu w oczach rekrutera. Można po prostu poprosić byłego kierownika o rekomendację i zaproponować mu w podziękowaniu swoją.

Dołączanie do grup na LinkedIn

Nie można zapomnieć o tym, że zaangażowanie w wykonywanie danego zawodu podkreśli aktywne członkostwo w różnych grupach. Bardzo aktywny networking będzie przez część rekruterów pozytywnie odbierany. Warto wiedzieć, że właściwe kontakty są jednym ze sposobów na znalezienie się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *