Najciekawsze filmy Science Fiction ostatnich dwóch lat [Musisz zobaczyć!]

Najciekawsze filmy Science Fiction ostatnich dwóch lat [Musisz zobaczyć!]

Przedstawiamy nietuzinkowe trzy filmy z kategorii SCI-FI zrealizowane na przestrzeni dwóch lat. Z powodu pandemii promocja filmów jest utrudniona. Przedstawione produkcje filmowe są warte zobaczenia ze względu na walory fabularne oraz zastosowane efekty specjalne i audiowizualne. Jakie są najciekawsze filmy Science Fiction ostatnich dwóch lat?

Proxima

Film powstał w 2019 roku. Jego reżyserką jest Alice Winocour. W rolach głównych wystąpili Eva Green i Matt Dillon. Film przedstawia historię astronautki Sary, która realizuje największe swoje marzenie – lot na Księżyc. Kobieta intensywnie przygotowuje się do wyprawy, której celem jest roczny pobyt na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Treningi siłowe i wytrzymałościowe są dla niej bardzo wyczerpujące. Im bliżej jest upragnionego celu, tym większe rozterki przeżywa bohaterka. Pozostawia bowiem na Ziemi swoją jedyną córkę a myśl o skutkach rozłąki z dzieckiem staje się coraz bardziej uciążliwa. Wyzwaniem dla Sary staje się rozstanie z ukochanym dzieckiem a nie lot na Księżyc. Wielkim atutem filmu jest, że większość scen kręconych było w autentycznych lokacjach Gwiezdnego Miasteczka koło Moskwy, w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz na terenie kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Film został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w San Sebastian i Toronto.

Niebo o północy

Film miał premierę w grudniu 2020 roku. Jego reżyserem i odtwórcą roli głównej jest George Clooney. Przedstawia losy śmiertelnie chorego naukowca, który usiłuje powstrzymać załogę astronautów przed powrotem na Ziemię, której grozi katastrofa. Ludzie zostali ewakuowani przed skażeniem z ostatniego bezpiecznego miejsca, z Arktyki. Gdy bohater orientuje się, że na stacji badawczej nie jest sam, opiekuje się towarzyszem niedoli. Wspólnie podejmują decyzję o powiadomieniu astronautów o sytuacji na Ziemi i wyruszają w ekstremalnych warunkach do nadajnika. Fabuła filmu trzyma widza w napięciu, choć zakończenie pozostawia niedosyt.

Głębia strachu

Ten thriller sci-fi miał premierę w styczniu 2020 roku. Reżyserem filmu jest William Eubank. W rolach głównych wystąpili: Kristen Stewart, Vincent Cassel, T.J. Miller, Jessica Henwick. Fabuła przedstawia losy grupy naukowców, którzy usiłują wydostać się ze zniszczonej trzęsieniem ziemi stacji badawczej. Platforma wiertnicza, na której osadzona jest stacja ulega kaskadowemu niszczeniu a bohaterowie muszą w tych ekstremalnych warunkach walczyć o życie. Efekty specjalne i audiowizualne zastosowane w filmie prezentują bardzo wysoki poziom. Kristen Stewart w roli Belli wyzwala wiele emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *