Najlepsze seriale na Netflixie, które musisz zobaczyć!

Najlepsze seriale na Netflixie, które musisz zobaczyć!

Oferta seriali na platformie Netflix jest bardzo bogata. Nawet wymagający kinoman odnajdzie dla siebie interesujące produkcje. Biorąc pod uwagę wyniki oglądalności rekordzistą jest serial Wiedźmin. Obejrzało go 76 mln abonentów Netflixa tylko w ciągu pierwszych czterech tygodni. To najlepszy wynik w historii serwisu. Świetne wyniki osiągnął także hiszpański serial Dom z papieru, który zdobył sympatię 35 mln widzów. Wielką niespodzianą okazał się Gambit królowej, który zgromadził w pierwszych tygodniach aż 60 mln kinomanów. Zastanawiasz się jakie są najlepsze seriale na Netflixie?

Wiedźmin

Jest to ośmioodcinkowy serial został nakręcony w 2019 roku przez Lauren S. Hissricha. Scenariusz filmu jest adaptacją opowiadań o wiedźminie Geraldzie napisanych przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. W roli głównej wystąpił Henry Cavill. Twórcy serialu skupili uwagę widza na historii trzech postaci: Wiedźmina, Yen i Ciri. Gerlald w serialu jest tajemniczym wojownikiem, oszczędnym w słowach, szorstkim w obyciu, zawsze zachowującym neutralność, znajdującym się w centrum najważniejszych wydarzeń.

Czarodziejka Yennefer grana przez Anya Chalotra, zachwyca, jest piękna i uwodzicielska, potrafi jednak wzbudzać strach i czynić zło. Freya Allan jako Ciri jest delikatną, eteryczną dziewczyną, która wytrwale dąży do wyznaczonego celu. Losy bohaterów przedstawione są w różnych płaszczyznach czasowych., dzięki temu poznajmy dokładnie etapy ich życia. Akcja filmu toczy się szybko, wątki ujęte są przejrzyście. Efekty specjalne robią wrażenie, choć budżet filmu nie był tak imponujący jak serialu Gra o tron.

Dom z papieru

Dom z papieru to hiszpański serial sensacyjny. Pierwszy sezon powstał w 2017 roku. Akcja filmu osadzona jest we współczesnym Madrycie i przedstawia losy napadu na mennicę narodową. Organizatorem tego skoku jest tajemnicza postać nazywana Profesorem, który organizuje genialny napad, gromadząc w swoim zespole nietuzinkowych włamywaczy. Celem napadu oprócz pieniędzy jest opór i bunt wobec władzy i rządu. Reżyser skupił się na pokazaniu emocji włamywaczy, ich rozterek, marzeń oraz celów. Znakomicie nakręcony serial trzyma w napięciu w każdym odcinku. Świetnie dobrani aktorzy są wiarygodni i przekonujący.

Gambit królowej

Gambit królowej, jest siedmioodcinkowym miniserialem opartym na powieści W. Tevisa z 1983 roku. Twórcą filmu jest S. Frank. Główną rolę zagrała Anya Taylor-Joy, w obsadzie znalazł się także polski aktor Marcin Dorociński. Gambit królowej przedstawia historię Beth Harmon, dziewczyny, która odkrywa w sobie talent do szachów jednocześnie uzależniając się od leków na uspokojenie. Genialna szachistka wygrywa w turniejach z mężczyznami, jednocześnie mierząc się ze swymi emocjonalnymi demonami. Odtwórczyni roli głównej została nazwana Kaszpirowskim aktorstwa. Piękna i tajemnicza wręcz hipnotyzuje spojrzeniem widza. Warto zobaczyć, jak wygrywa się w szachy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *