Rozmowa kwalifikacyjna: Jakie pytania zadać rekruterowi?

Rozmowa kwalifikacyjna: Jakie pytania zadać rekruterowi?

Warto mieć świadomość, że zadawanie  przez kandydata odpowiednich pytań osobie prowadzącej rekrutacje świadczy o tym, że zależy mu na tej pracy. Jest to również świetny sposób na sprawdzenie, co dokładnie planuje firma, można tym samym przekonać się czy wpisuje się w te plany.

Jak dane stanowisko rozwinie się w przyszłości?

Zadanie takiego pytania rekruterowi pokazuje perspektywiczne myślenie kandydata na dane stanowisko. W przypadku, gdy zajmowane stanowisko jest tymczasowe, warto pokazać plany na przyszłość, by pracodawca miał świadomość, że potencjalny pracownik chce zostać w firmie na dłużej.

Czego dokładnie brakowało poprzedniej osobie, która zajmowała to stanowisko?

Kandydat po zadaniu pytania pokaże, że jest wstanie poradzić sobie z problemem, który jeszcze się nie pojawił. Potencjalny pracownik po uzyskaniu odpowiedzi dowie się, dlaczego dane stanowisko jest wolne. Warto pokazać zespołowość, by przyszli koledzy mieli świadomość, że kandydat chce by osiągali oni sukcesy tak samo jak on.

Czy ma Pan wątpliwości związane z moim CV?

Potencjalny pracownik może w ten sposób zmniejszyć swoje ewentualne wątpliwości, a także pokazać, że potrafi przyjąć krytykę. Może również udowodnić, że chce z dnia na dzień być lepszy w tym co robi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *