W jaki sposób dostać awans?

W jaki sposób dostać awans?

Jak wiadomo awans nie zależy tylko i wyłącznie od ambicji, ale również ciężkiej pracy i kompetencji. Nie wszyscy pracownicy mają jednak świadomość, że sukces w pracy na pewno przyspieszą gęsta sieć kontaktów zawodowych, odpowiedni sposób kierowania swojej ścieżki kariery, a także właściwe przygotowanie do objęcia nowej funkcji.

Umówienie się na rozmowę z bezpośrednim przełożonym

Warto wiedzieć, że bezpośredni przełożony może bardzo pomóc awansie. Jak wiadomo kierownictwo zawsze promuje pracowników, którzy wyróżniają się na tle innych. Należy zatem koniecznie przypomnieć managerowi o swoim wkładzie w rozwój przedsiębiorstwa. Rekomendowanym rozwiązaniem jest także poinformowanie przełożonego o swoich ambicjach związanych z firmą. W kolejnym kroku pracownik musi poprosić o informacje, co koniecznie musi poprawić w pracy, a także w kwalifikacjach, by zrealizować swój cel. Istotne znaczenie będzie miało przejęcie inicjatywy, warto rozpocząć współpracę z innym działem lub podjąć się zadań, które będą mogły zapewnić zupełnie nowe umiejętności poszerzające dotychczasowe doświadczenie zawodowe.

Współpraca z bardziej doświadczonym znajomym sposobem na awans?

Praca pod okiem znacznie bardziej doświadczonego pracownika pozwoli przede wszystkim zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności, minimalizując przy tym ryzyko porażek. Od „mentora” ponadto można uzyskać pomoc i cenne rady w ewentualnych trudnościach. Należy również mieć na uwadze, że kontakt z cenionym w danej firmie pracownikiem, który stoi wysoko w strukturach przedsiębiorstwa może dać dostęp do informacji o najnowszych projektach czy planowanych awansach. Opiekun będzie mógł także poprzeć kandydaturę swojego „ucznia”, gdy będą układane listy do podwyżek czy awansów.

Podnoszenie swoich kwalifikacji

Jak wiadomo w zdecydowanej większości branż wysokie kwalifikacje są koniecznością w przypadku ubiegania się o awans. Warto zatem systematycznie się dokształcać i zdobywać coraz to nowsze umiejętności. Należy wykorzystać każdą możliwą okazję do nauki nowych rzeczy. Warto także podejmować się bardzo ambitnych zadań, nie można uchylać się od czynności, które będą wykraczały poza zakres aktualnych obowiązków. Pracownik, który chce awansować musi udowodnić, że jest wstanie poradzić sobie z bardzo trudnymi zadaniami.

Udowodnienie swojej wartości

Przełożeni będą podchodzili poważnie do ambicji zawodowych danego pracownika jeżeli ten będzie się wywiązywał ze swoich obowiązków. Kandydat, który chce awansować powinien wyróżnić się jako pracownik o bardzo wysokich kwalifikacjach, a także terminowy i odpowiedzialny. Warto stać się człowiekiem, którego dokładność i fachowość będzie niezwykle ceniona przez menadżerów oraz współpracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *