Wosk pszczeli – właściwości oraz zastosowania

Wosk pszczeli – właściwości oraz zastosowania

Wosk pszczeli charakteryzuje się licznymi właściwościami leczniczymi. Wspomniany produkt wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji balsamów, kremów czy maści.

Co dokładnie zawiera wosk pszczeli?

Warto wiedzieć, że wosk pszczeli jest stosowanym lekiem od tysięcy lat. Produkt zawiera mnóstwo cennych związków zarówno dla urody, jak i zdrowia człowieka. Należy do nich zaliczyć: witamina A, kwas masłowy, alkohole, kwasy tłuszczowe, chryzyna, skwalen, flawonoidy, beta-karoten.

Jakie właściwości ma wosk pszczeli?

Należy mieć świadomość, że do celów leczniczych wykorzystywany jest wosk żółty powstały z plastrów, które nie zostały zasiedlone przez człowieka. Omawiany produkt dzięki kwasom tłuszczowym, czy alkoholom wykazuje się działaniem natłuszczającym, bakteriobójczym czy ochronnym. Zapobiega to ewentualnemu przesuszaniu się naskórka. Warto podkreślić, że skóra zwilżona woskiem będzie gładka. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że dodawany jest on do balsamów, podkładów czy kremów.

Na jakie dolegliwości polecany jest wosk pszczeli?

Wosk pszczeli ze względu na swoje liczne właściwości rekomendowany jest na takie dolegliwości, jak: choroby skóry, trądzik, łuszczyca, czyraki, oparzenia słoneczne, rumień, hemoroidy, zapalenie błon śluzowych gardła, pieluszkowe zapalenie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *